آزمون زبان UTEPT

3937 بازدید pasokhadmin

آزمون زبان انگلیسی UTEPT

 

آزمون زبان UTEPT توسط دانشگاه تهران برگزار میشه که مدرکش توسط همین دانشگاه و چند دانشگاه سراسری تهران و شهرستان مورد قبول هست. در این آزمون ۱۰۰ سوال (۳۰ سوال گرامر و دستور زبان،‌ ۳۵ سوال واژه و معنای کلمات و ۳۵ سوال درک مطلب) میاد که ۱۰۰ دقیقه هم زمان پاسخ گویی داره. ساختار آزمون بسیار شبیه MSRT هست. نمره قبولی ۶۰ از ۱۰۰ می‏باشد که البته برای رشته های زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات عرب، فقه و مبانی حقوق اسلامی، علوم قرآن و حدیث، مدرسی معارف اسلامی و فقه شافعی ۵۰ از ۱۰۰ کافیه.

یه خبر خوش اینکه سوالات آزمون زبان UTEPT نمره منفی نداره و میشه شانسی هم زد و شاید چند نمره هم اینطور کسب بشه!!! مدرک آزمون هم تا دو سال اعتبار داره. در طول سال ۶ بار این آزمون برگزار میشه که تاریخ های دقیقش در سایت مرکز آزمون به نشانی http://ltc.ut.ac.ir/Home موجوده.  منابع هم همان کتاب های آمادگی تافل و کتابهای آمادگی آزمون MSRT هست که تو همین سایت معرفی کرده بودیم. هزینه ثبت نام هم در سال ۹۶ حدود ۱۵۰ هزار تومان هست که نسبت به بقیه آزمونهای داخلی زبان، گرون قیمت تره.

آزمون زبان فرانسوی UTEPT

 

دانشگاه تهران آزمون زبان فرانسوی را هم برگزار میکنه که منابع زیر رو پیشنهاد داده:

  • ۱- Nouvelle Grammaire du français (Cours de civilisation française de la Sorbonne) Hachette+
  • ۲- exercices niveau supérieur 1
  • ۳- Niveau supérieur 2
  • ۴- Vocabulaire progressif du français Niveau avancé

معمولاً در آخرین آزمون UTEPT سال، همراه با آزمون زبان عمومی انگلیسی، آزمون زبان عمومی فرانسه نیز برای داوطلبانی که زبان آنها زبان فرانسه است برگزار می شود.

 

سوالات و نظرات خودتون رو از طریق فرم زیر به ما بگید 

 

مشاوران ما در کمتر از ۲ روز کاری به صورت کاملا رایگان به شما پاسخ خواهند داد.