والدین و انتخاب رشته فرزندان

1345 بازدید pasokhadmin

والدین و انتخاب رشته فرزندان

در مطالب قبلی درباره انتخاب رشته کنکور صحبت کردیم در این مطلب قصد داریم درباره نقش والدین در انتخاب رشته کنکور صحبت کنیم.

همه آدم ها توی زندگی به مشورت و راهنمایی دیگران احتیاج دارند. هیچ کسی نیست که خودش رو علامه دهر بدونه و بتونه به تنهایی تصمیم های مهم زندگی رو بدون اشتباه بگیره. مخصوصا وقتی آدم توی یه سری سنین حساس زندگی هست و میخواد در مورد موضوعات مهمی مثل رشته تحصیلی، ازدواج شغل و …. تصمیم بگیره. این تصمیم ها میتونه به تنهایی روند زندگی فرد رو تا آخر عمر تحت الشعاع قرار بده. برای همین باید تا جای ممکن به افرادی که توی این مقطع هستند، کمک کرد تا با کمترین خطا از این مقطع زندگی هم به سلامت عبور کنند.

توی مباحث تحصیلی بچه ها، نقش والدین خیلی پر رنگ هست. خانواده یکی از دلایل پیشرفت تحصیلی فرزندان و افت تحصیلی اونها هست. حتی علاقه ها و انگیزه های فرد توی خانواده شکل میگیره و والدین میتونند به اونها جهت بدهند. حتی والدین میتونند با آگاهی کامل سرعت بچه هاشون رو برای رسیدن به اهداف تنظیم کنند. فقط والدین باید از نقش خودشون اطلاع پیدا کنند و راهکارهای عملی هدایت تحصیلی و مشاوره رو یاد بگیرند. هر پدر و مادری میتونه اطلاعات کافی در مورد ویژگی ها و استعدادهای ذاتی فرزند خودش جمع آوری کنه. توی این مقاله در مورد