مشاوره کنکور انسانی

6986 بازدید pasokhadmin

مشاوره کنکور انسانی

مشاوره کنکور انسانی

 

در ادامه پست هایی که در مورد مشاوره تحصیلی در سایت قرار گرفته در این پست به مشاوره کنکور انسانی می پردازیم.

رشته انسانی یکی از رشته های اصلی کنکور سراسریه که طرفداران زیادی هم داره. از قدیم کسانی که به ریاضیات و درسهای استدلالی علاقه نداشتند و حفظیات خوبی داشتند به سراغ انسانی میرفتند. تنوع رشته های دانشگاهی توی انسانی خیلی زیاده و میتونه علاقه های زیادی رو پوشش بده. از اونجایی که یکی از تخصص های اصلی تیم پاسخدون مشاوره کنکور انسانی هست. توی این مطلب به این موضوع میپردازیم و به مرور توی همین سایت مطالب رو گسترش میدیم.

با جدی گرفته شدن رشته های انسانی در کشور، توی سالهای اخیر تعداد شرکت کننده های رشته انسانی افزایش پیدا کرده. به طوری که توی سال ۹۵، ۱۶۱ هزار و ۵۰۰ نفر توی این کنکور بودند که در سال ۹۶، این عدد به ۱۸۴ هزار و ۴۵۵ نفر رسید. این رشته هم مثل رشته تجربی، بیشتر مورد پسند خانم ها هست و بیش از ۶۰% از شرکت کننده ها خانم بودند. خوشبختانه ظرفیت پذیرش توی رشته انسانی بالاست. مثلا توی سال ۹۶، ۳۱۰ هزار و ۸۶۴ نفر ظرفیت بود که در نهایت ۵۴ هزار و ۴۰۷ نفر با آزمون به دانشگاه راه یافتند. بقیه هم بدون آزمون بودند. البته این به این معنی نیست که قبول شدن راحت هست. شما برای اینکه توی رشته خوب و دانشگاه های خوب مثل دانشگاه تهران، شهید بهشتی، علامه و … قبول بشید. خیلی باید تلاش کنید و کار فشرده میشه. اما اصلا نگران نباشید. تیم مشاوره کنکور انسانی پاسخدون این راه رو قبلا بارها رفته و دوباره با شما گام به گام میاد تا به راحتی به دانشگاه و رشته مورد علاقتون راه پیدا کنید. توی ادامه این مطلب برخی نکات مهم در زمینه برنامه ریزی کنکور انسانی رو براتون میگیم:

سوالات کنکور انسانی

 

بیشتر سوالات انسانی از جنس حفظی هست و ریاضی نسبت به مجموع بقیه درس ها ضریب کمتری داره.

 

کلید موفقیت توی کنکور انسانی توجه ویژه به ادبیات و عربی هست.

معمولا ۲۰ تا ۳۰ درصد از سوالات آسونه و همه بهشون جواب میدن. ۴۰ تا ۶۰ درصد از سوالات متوسط هست و شما با یه تسلط نسبی از پسشون بر میایید. اما ۲۰ تا ۳۰ درصد از سوالات سخت و سرنوشت ساز هستند. شما برای اینکه به رتبه های خاص برسید باید خودتون رو وارد گروهی کنید که این سوالات رو هم درست جواب میدن. توی کنکور انسانی ۴ تا درس عمومی و ۹ تا تخصصی میاد. اطلاعات مربوط به این درسها رو توی جدول زیر براتون میاریم:

 

دفترچه درس تعداد تست از شماره تا شماره مدت پاسخگویی
عمومی (۱۰۰ تست – ۷۵ دقیقه) زبان و ادبیات فارسی ۲۵ ۱ ۲۵ ۱۸ دقیقه
زبان عربی ۲۵ ۲۶ ۵۰ ۲۰ دقیقه
فرهنگ و معارف اسلامی ۲۵ ۵۱ ۷۵ ۱۷ دقیقه
زبان انگلیسی ۲۵ ۷۶ ۱۰۰ ۲۰ دقیقه
تخصصی (۱۸۰ تست – ۱۶۵ دقیقه) ریاضی ۲۰ ۱۰۱ ۱۲۰ ۲۵ دقیقه
اقتصاد ۱۵ ۱۲۱ ۱۳۵ ۱۰ دقیقه
زبان و ادبیات فارسی ۳۰ ۱۳۶ ۱۶۵ ۳۰ دقیقه
زبان عربی ۲۰ ۱۶۶ ۱۸۵ ۲۰ دقیقه
تاریخ ۱۵ ۱۸۶ ۲۰۰ ۲۵ دقیقه
جغرافیا ۱۵ ۲۰۱ ۲۱۵
علوم اجتماعی ۲۰ ۲۱۶ ۲۳۵ ۱۵ دقیقه
فلسفه و منطق ۲۵ ۲۳۶ ۲۶۰ ۲۵ دقیقه
روانشناسی ۲۰ ۲۶۱ ۲۸۰ ۱۵ دقیقه

 

طبق جدول بالا، ۲۸۰ تا تست داریم که باید توی ۴ ساعت (۲۴۰ دقیقه) بهشون جواب بدید.

منابع کنکور انسانی سال ۹۷

بحث مهم توی مشاوره کنکور انسانی، منابع و کتابهایی هست که ازشون سوال میاد. اولویت اصلی همیشه با کتاب درسی و منابعی هست که از طرف سازمان سنجش معرفی میشه و بعد به کتاب های کمک آموزشی روی بیارید. این کتاب ها رو توی دو جدول زیر براتون میاریم:

دروس عمومی

 

نام درس نام کتاب در سالی ـ واحدی پایه تدریس سال چاپ ملاحظات
زبان و ادبیات فارسی ادبیات فارسی (۲) دوم ۹۳ کلیه رشته ها
ادبیات فارسی (۳) سوم ۹۴ کلیه رشته­ ها غیر از علوم انسانی
زبان و ادبیات فارسی عمومی پیش‌دانشگاهی ۹۵ کلیه رشته ها
ادبیات فارسی ۳ (تخصصی انسانی) سوم ۹۴ مخصوص علوم انسانی
زبان فارسی ۳ ( تخصصی انسانی) سوم ۹۴ مخصوص علوم انسانی
زبان فارسی ۳ (غیر علوم انسانی) سوم ۹۴ کلیه رشته ­ها (غیر از علوم انسانی)
عربی عربی ۲ (غیر از علوم انسانی) دوم ۹۳ کلیه رشته ­ها (غیر از علوم انسانی)
عربی ۲ ( علوم انسانی) دوم ۹۳ مخصوص علوم انسانی
عربی ۳ ( غیر از علوم انسانی) سوم ۹۴ کلیه رشته ­ها (غیر از علوم انسانی)
عربی ۳ (علوم انسانی) سوم ۹۴ مخصوص علوم انسانی
فرهنگ و معارف اسلامی قرآن و تعلیمات دینی ۲ (دین و زندگی) دوم ۹۳ کلیه رشته­ ها
قرآن و تعلیمات دینی ۳ (دین و زندگی) سوم ۹۴ کلیه رشته­ ها
معارف اسلامی (دین و زندگی) پیش ­دانشگاهی ۹۵ کلیه رشته­ ها
زبان انگلیسی انگلیسی ۳ سوم ۹۴ کلیه رشته­ ها
انگلیسی ۱ و ۲ پیش‌دانشگاهی ۹۵ کلیه رشته ­ها

 

دروس تخصصی کنکور انسانی

 

نام درس نام کتاب در سالی ـ واحدی پایه تدریس سال چاپ
۱- ریاضیات ریاضیات ۱ اول ۹۲
آمار و مدلسازی دوم ۹۳
ریاضی(ویژه علوم انسانی ـ علوم و معارف‌اسلامی) سوم ۹۴
ریاضی پایه پیش‌دانشگاهی ۹۵
۲- اقتصاد اقتصاد دوم ۹۳
۳- زبان و ادبیات فارسی تاریخ ادبیات ایران و جهان ۱ دوم ۹۳
تاریخ ادبیات ایران و جهان ۲ سوم ۹۴
آرایه­ های ادبی سوم ۹۴
ادبیات فارسی ویژه علوم انسانی پیش‌دانشگاهی ۹۵
۴- زبان عربی عربی ۲ (ویژه علوم انسانی) دوم ۹۳
عربی ۳ (ویژه علوم انسانی) سوم ۹۴
عربی پیش‌دانشگاهی ۹۵
۵- تاریخ تاریخ ایران و جهان ۱ دوم ۹۳
تاریخ ایران و جهان ۲ سوم ۹۴
تاریخ شناسی پیش‌دانشگاهی ۹۵
۶- جغرافیا جغرافیای ۱ دوم ۹۳
جغرافیای ۲ سوم ۹۴
جغرافیا پیش‌دانشگاهی ۹۵
۷- علوم اجتماعی جامعه ­شناسی ۱ دوم ۹۳
جامعه شناسی ۲ سوم ۹۴
علوم اجتماعی (جامعه­شناسی نظام جهانی) پیش‌دانشگاهی ۹۵
۸- فلسفه فلسفه سوم ۹۴
فلسفه (آشنایی با فلسفه /اسلامی) پیش‌دانشگاهی ۹۵
۹- منطق منطق سوم ۹۴
۱۰- روان­شناسی روان­شناسی سوم ۹۴

این روزها توی بازار کتابهای کمک آموزشی مختلفی چاپ شده که انتخاب بین اونها رو خیلی سخت کرده. توصیه میکنیم قبل از تهیه این کتابها با مشاوران حرفه ای پاسخدون هم حرف بزنید. ما به جرات میتوانیم بگوییم که تیم مشاوره کنکور انسانی پاسخدون یکی از حرفه ای ترین ها در ایران هستند که علاوه بر پاسخگویی به سوالات شما در سایت به صورت کاملا رایگان، میتوانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی این مرکز هم استفاده نمایید. بی صبرانه منتظر سوالات و نظرات شما هستیم.

زیر گروه ها و ضرایب دروس  رشته انسانی

یکی از نکات مهمی که هر داوطلب کنکور انسانی باید بهش توجه بکنه و اکثرا به اون بی تفاوت هستند، زیرگروه های امتحانی هست. اگر شما قبل از کنکور بدونید که کدوم یک از رشته ها رو میخواهید انتخاب کنید، کار راحت تر میشه و به دروسی که توی اون زیرگروه ضریب بالاتری داره، بیشتر توجه می‏کنید. از طرف دیگه، وقتتون رو برای درسهایی با ضرایب کمتر زیاد تلف نمی‏کنید. از اونجایی که تعداد زیادی از داوطلبان کنکور سراسری نمیدونند هر زیر گروه چه رشته هایی داره و برای رسیدن به اون رشته ها چه دروسی رو نیاز دارن، ضریب هر درس برای قبولی در هر رشته چقدر هست و …. توی این قسمت از مشاوره کنکور انسانی، این مطالب رو براتون می‏نویسیم. با پاسخدون همراه باشید تا این زیرگروه ها و ضرایب هر درس رو بررسی کنیم. تو جدول زیر این اطلاعات دسته بندی شده:

زیرگروه ضرایب رشته ها (به تفکیک مقطع)
زیرگروه ۱ ریاضی ۲

اقتصاد ۱

ادبیات فارسی ۴

زبان عربی ۴

تاریخ و جغرافیا ۱

علوم اجتماعی ۱

فلسفه و منطق ۳

روانشناسی ۱

مقطع کارشناسی ارشد: کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی، کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد، کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق.

مقطع کارشناسی: آموزش الهیات و معارف اسلامی، آموزش زبان و ادبیات عربی، آموزش زبان و ادبیات فارسی، ادیان و مذاهب، ادیان و عرفان، ایران شناسی، تاریخ تمدن ملل اسلامی، تربیت مروج سیاسی، حقوق، زبان و ادبیات ترکی آذری، زبان و ادبیات عربی، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات کردی، شیعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، علوم قضایی، فرهنگ و معارف اسلامی، فقه شافعی، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق شافعی، فقه و حقوق مذاهب اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه، فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، مترجمی زبان عربی، مربیگری عقیدتی، مطالعات امنیتی، معارف اسلامی، معارف اسلامی  تبلیغ و ارتباطات، معارف اسلامی و اخلاق، معارف اسلامی و ادیان، معارف اسلامی و تاریخ، معارف اسلامی و علوم تربیتی، معارف اسلامی و علوم قرآنی، معارف اسلامی و کلام، معارف اسلامی و مدیریت.

مقطع کاردانی: کاردانی آموزش دینی و عربی، کاردانی آموزش زبان و ادبیات فارسی، کاردانی امور تربیتی، کاردانی امور دولتی، کاردانی تربیت مبلغ قرآن کریم، کاردانی تربیت معلم قرآن کریم، کاردانی حقوق قضایی

زیرگروه ۲ ریاضی ۴

اقتصاد ۲

ادبیات فارسی ۲

زبان عربی ۱

تاریخ و جغرافیا ۱

علوم اجتماعی ۳

فلسفه و منطق ۱

روانشناسی ۲

مقطع کارشناسی: آموزش علوم اجتماعی، امنیت اطلاعات، امنیت بین الملل، امنیت نرم، برنامه ریزی اجتماعی و تعاون، پژوهشگری امنیت، جامعه شناسی، حفاظت اطلاعات، روزنامه نگاری، ضد تروریسم، علوم فنی امنیت، مددکاری اجتماعی، مردم شناسی.

مقطع کاردانی: کاردانی آموزش مطالعات اجتماعی.

زیرگروه ۳ ریاضی ۴

اقتصاد ۳

ادبیات فارسی ۲

زبان عربی ۱

تاریخ و جغرافیا ۱

علوم اجتماعی ۲

فلسفه و منطق ۱

روانشناسی ۱

مقطع کارشناسی: اقتصاد، امنیت اقتصادی، حسابداری، روابط عمومی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری، مدیریت اطلاعات و ارتباطات، مدیریت امور بانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت بیمه اکو، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت و بازرگانی دریایی، مطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعات، هتلداری.

مقطع کاردانی: کاردانی اشتغال، کاردانی اقتصاد کار و بهر هوری، کاردانی امور بانکی، کاردانی امور فرهنگی، کاردانی امور مالی و مالیاتی، کاردانی بیمه، کاردانی

جهانگردی، کاردانی حسابداری، کاردانی روابط کار، کاردانی مدیریت بازرگانی، کاردانی مدیریت صنعتی، کاردانی مدیریت گمرکی، کاردانی هتلداری.

زیرگروه ۴ ریاضی ۳

اقتصاد ۲

ادبیات فارسی ۲

زبان عربی ۱

تاریخ و جغرافیا ۳

علوم اجتماعی ۲

فلسفه و منطق ۲

روانشناسی ۳

مقطع کارشناسی: آماد، آموزش تاریخ، آموزش جغرافیا، باستان شناسی، تاریخ، تاریخ اسلام، جغرافیا، زبان شناسی، علوم انتظامی، علوم سیاسی.

مقطع کاردانی: کاردانی باستان شناسی، کاردانی علوم انتظامی.

زیرگروه ۵ ریاضی ۳

اقتصاد ۲

ادبیات فارسی ۲

زبان عربی ۱

تاریخ و جغرافیا ۱

علوم اجتماعی ۳

فلسفه و منطق ۲

روانشناسی ۳

مقطع کارشناسی: آموزش ابتدایی، آموزش راهنمایی و مشاوره، آموزش علوم ورزشی، آموزش کودکان استثنایی، روان شناسی، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم تربیتی، علوم ورزشی، مشاوره، مطالعات خانواده.

مقطع کاردانی: کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی، کاردانی آموزش و پرورش کودکان استثنایی، کاردانی علم اطلاعات و دانش شناسی، کاردانی علوم ورزشی، کاردانی مربی کودک.

توجه داشته باشید که ضرایب دروس عمومی برای همه زیرگروه ها یکسان هست. این ضرایب برای زبان وادبیات فارسی (۴)، زیان عربی (۲)، فرهنگ و معارف اسلامی (۳) و زبان خارجی (۲) می باشد. البته در آخر همه ضرایب دروس تخصصی هم در ۳ ضرب میشه و بعد با دروس عمومی جمع زده میشه که اهمیت دروس اختصاصی در برابر عمومی بارزتر بشه.

تعداد درسهای اختصاصی رشته علوم انسانی نسبت به رشته های دیگه بیشتره. تو این رشته، نمیشه درسی رو حذف کرد و با برنامه ریزی دقیق باید همه درسها رو مسلط بشید. توی این راه، تیم مشاوره کنکور انسانی پاسخدون به شما کمک میکنه و از شروع کار تا ثبت نام نهایی در دانشگاه شما هستیم.

 

سوالات و نظرات خودتون رو از طریق فرم زیر به ما بگید 

 

مشاوران ما در کمتر از ۲ روز کاری به صورت کاملا رایگان به شما پاسخ خواهند داد. 

 

مشاوره آموزشی توسط تیم پاسخدون

8 thoughts on “مشاوره کنکور انسانی”

 1. ستاره گفت:

  سلام وقت بخیر خسته نباشید
  من امسال کنکوری هستم و رشته ام انسانی هستش ولی متاسفانه نمی دونم چی بخونم چطور بخونم چه کتابهایی میخاستم اگه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم و برای دبیری تربیت بدنی حقوق روانشناسی باید رتبه تا چه حد باشه

  1. pasokhadmin گفت:

   سلام
   ممنون
   برای برنامه ریزی شما از طریق سایت درخواستتون رو ثبت کنید و یا به صفحه اینستاگرام پاسخدون مراجعه کنید، چون برنامه ریزیبایدذبه صورت فایل براتون ارسال بشه.
   برای رشته هایی هم که فرمودید ابتدا باید بفرمایید که دانشگاه کدوم شهر مد نظرتون هست و این رو هم میتونید در درخواستتون مطرح کنید تا دپارتمان علوم انسانی ما پاسخ رو براتون ارسال کنند.
   موفق باشید

 2. Donya گفت:

  سلام خسته نباشید.من دانش آموز رشته انسانی پایه دوازدهم هستم و تا چند ماه دیگه کنکور دارم.خیلی سردرگم هستم و ناامید چون درس هامو مرتب نخوندم و نامنظم خوندم مثلا دینی ۲ رو در یک آزمون قلم چی تا درس ۴ خوندم ازمون بعدی نخوندم دوتا ازمون بعدی درس ۸ رو خوندم.بیشتر درس هامو اینجوری خوندم و میخوام بعد از عید فقط دوره کنم وتست بزنم و زمان کمی برای خوندن کتابهام دارم.واقعا ممنون میشم اگه کمکم کنیدو راهنماییم کنید باید چیکارکنم چون ترسیده م که نتونم تا کنکور تموم کنم خوندن همه ی کتاب هامو با دوره کردن و تست زدن

  1. pasokhadmin گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما یه روز کامل بشینید و دقیقا یادداشت کنید که چه درسهایی رو تا کجا خوندید و نیاز به چه چیزهایی دارید تا کامل بشه. مثلا تست بیشتر یا مطالعه جزوه درسی یا خواندن کتاب فلان یا ….
   در مرحله بعد برنامه ماهانه بعد هفتگی و بعد روزانه طبق این موارد برای خودتون بریزید. اینجوری کاملا متوجه میشید که باید چه کارهایی کنید. اگر خوب برنامه ریزی کنید، ایشاالله توی کنکور به نتیجه دلخواه میرسید. هنوز هم وقت جبران هست.

 3. ساحل گفت:

  سلام من یازدهم انسانی هستم و میخواستم ازتون مشاوره بگیرم ولی هیچ جای وبسایتتون شماره مورد نظر و نزده بودید ک بدونم کجا تماس بگیرم

  1. pasokhadmin گفت:

   با سلام
   با عرض پوزش، تلفن ما دچار مشکل فنی شده و در حال رفع آن در اسرع وقت هستیم.
   برای سرعت بیشتر به ما ایمیل بزنید یا در اینستاگرام ما سوال خودتون رو بفرمایید. همکارانم به شما پاسخ خواهند داد.
   ایمیل ما: pasokhdoon@gmail.com
   اینستاگرام : https://www.instagram.com/pasokhdoon/
   منتظر شنیدن سوالات و نظرات شما هستیم.

 4. محبوبه گفت:

  سلام من کنکور انسانی هستم سال ۹۹ …….. یه مشاور عالی واسه برنامه ریزی میخواستم

  1. pasokhadmin گفت:

   سلام دوست عزیز
   به ما ایمیل بزنید تا مشاوران ما کمکتون کنند.