راهنمای تحصیل در استرالیا

1771 بازدید pasokhadmin

راهنمای تحصیل در استرالیا

راهنمای تحصیل در استرالیا

در پستهای قبل در مورد روند کلی اپلای صحبت کردیم و حالا نوبت به استرالیا میرسه. در این پست قصد داریم در مورد تحصیل در استرالیا صحبت کنیم و به راهنمای تحصیل در استرالیا بپردایم. هرکسی که قصد رفتن و تحصیل در خارج از کشور رو داشته باشه حتما استرالیا یکی از اولین گزینه هاش برای رسیدن به هدفش هست.

استرالیا به عنوان کشوری که تقریبا کل قاره استرالیا رو تشکیل داده، از نظر فرهنگ، سیستم آموزشی مخصوصا در مقاطع پایین تحصیلی با سایر کشور ها تفاوت هایی داره.

میدونم مهمترین سوالی که ذهن افرادی که قصد اپلای توی استرالیا رو دارن مشغول کرده، موضوع هزینه هاست. در استرالیا هم مثل بقیه جاها شما میتونید از فاند های مختلف تحصیلی استفاده کنید که یا کلا هزینه تحصیل پرداخت نکنید و یا اگر پرداخت میکنید مقدار کمتری از حالت های معمول اون باشه.

اما با فرض اینکه شما هیچ فاندی نداشته باشید باید بگم که هزینه تحصیلتون بسته به دانشگاهی که توی اون تحصیل میکنید حدودا ۱۵ هزار دلار به ازای هر ترم تحصیل میشه یعنی در سال چیزی حدود ۳۰ هزار دلار البته شاید دانشجوهای عمده رشته ها هزینه ای که باید بپردازن در سال رقمی بین ۲۵ تا ۳۵ هزار دلار باشه، اما رشته هایی هم هستند که حتی سالانه ۶۰ هزار دلار برای دانشجو هزینه بردار هستند.

تمام ارقامی که گفتم صرفا مربوط به تحصیل شما بود. قطعا هزینه های دیگه ای بجز هزینه تحصیل هم دارید که به طور متوسط برای یک فرد عادی ۲۰ هزار دلار استرالیا در سال می باشد. این رقم برای یک فرد مجرد با هزینه های عادی بیان شده. اگر آدم ولخرجی هستید یا هر ویژگی دیگه ای که باعث میشه این رقم تغییر بکنه، حتما اونو در نظر بگیرید تا به مشکل نخورید. برای مثال کسی که متاهله برای همسرش هم لازمه که هزینه ای در حدود ۷ هزار دلار در سال در نظر بگیره.

نکته بعدی که در خصوص تحصیل در استرالیا باید بهش توجه کنید، زبانتونه. متاسفانه تجربه های میدانی تعداد زیادی از دانشجویانی که با کارشناسان پاسخدون همکاری دارند نشون میده که مثل مردم ایران در سطح جامعه تعداد زیادی از مردم انگلیسی بلد نیستند.

البته اینجوری نیست که کارشون لنگ بمونه. دقیقا مثل ایران خودمون که عمده مردم توانایی مکالمه انگلیسی ندارن و اگر یک خارجی بخواد از سوپر مارکت چیزی بخره کمی به مشکل میخوره، اونا هم همین هستند. اما در مورد زبان هایی که شما با استفاده از اون میتونید اپلای بگیرین، به راحتی میتونید روی انگلیسی با مدارک تافل یا آیلتس حساب باز کنید.

بد نیست اینو هم بگم که ملاک نمره قابل قبول برای دانشگاه های استرالیایی نمره ۵٫۵ آیلتسه اما نیازی نیست که حتما این نمره رو کسب کرده باشید. راه حل خوبی برای افرادی که نمره کمتر از ۵٫۵ آورده اند وجود داره. این افراد به ازای هر نیم نمره ای که کمتر از این مقدار کسب کرده باشند، میتوانند با گذراندن دوره های آموزش زبان تا ده هفته به جبران این کمبود اقدام کنند. البته به نظر من حتی کسانی که زبانشون خیلی خوب هست هم خوبه که این کلاس ها رو قبل از شروع دوره اصلی تحصیلشون طی کنن. بالاخره زبان انگلیسی رو ما تو ایران یاد میگیریم و از اونجایی که این زبان به صورت زبان رسمی و بدون لهجه است، ممکنه تا یه مدت توی فهم بعضی عبارات به مشکل بخوریم. گذروندن این دوره کمک میکنه تا با لهجه استرالیایی هم آشنا بشید.

نکته بعدی در خصوص بیمه های دانشجوییه. این بیمه ها در کشور های استرالیایی اجباری هستند. و هزینه های نسبتا زیادی دارند و نحوه پرداخت اونها هم کمی مشکل رو بزرگتر میکنه. چون شما باید قبل از سفرتون خودتون رو برای تمام طول مدت تحصیل بیمه کنید. این بیمه سالانه مبلغی بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلاره که از پرداختش نمیتونید شونه خالی کنید.

 

سوالات و نظرات خودتون رو از طریق فرم زیر به ما بگید 

 

مشاوران ما در کمتر از ۲ روز کاری به صورت کاملا رایگان به شما پاسخ خواهند داد. 

 

راهنمای تحصیل در آمریکا توسط پاسخدون