جریمه غیبت سربازی

2500 بازدید pasokhadmin

جریمه غیبت سربازی

توی بودجه سال ۹۷ هم مثل سالهای قبل طرح جریمه غیبت سربازی اومده. توی این طرح پیش بینی شده که کسانی که بیشتر از ۸ سال از سربازی غیبت کردند، با پرداخت جریمه ها، معاف بشن. اگر شما هم قصد دارید که از طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی استفاده کنید میتونید مبلغ جریمه رو به صورت نقد و اقساط تا پایان سال ۹۷ بپردازید.

جدول قیمتهای خرید سربازی به شرح زیر هست:

مدرک تحصیلی قیمت پایه جریمه
زیردیپلم ۱۰ میلیون تومان
دیپلم ۱۵ میلیون تومان
فوق دیپلم ۲۰ میلیون تومان
لیسانس ۲۵ میلیون تومان
فوق لیسانس ۳۰ میلیون تومان
دکترای تخصصی غیرعلوم پزشکی ۴۰ میلیون تومان
دکترای عمومی علوم پزشکی ۳۵ میلیون تومان
دکترای تخصصی رشته های علوم پزشکی و بالاتر ۵۰ میلیون تومان

 

نکاتی در مورد جریمه غیبت سربازی

برای استفاده از طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی به نکات زیر هم توجه کنید:

۱- به ازای هر یک سالی که بیشتر از ۸ سال غیبت دارید به مبلغ پایه بالا، ۱۰% اضافه میشه. مدت زمانهای کمتر از ۶ ماه بخشیده میشه و بیشتر از ۶ ماه یکسال در نظر گرفته میشه.

۲- به متاهل ها ۵ % و به کسانی که بچه دار هستند، به ازای هر فرزند ۵% تخفیف داده میشه و از مجموع مبلغ کل جریمه کم میشه.

۳- اگر توی این طرح ثبت نام کنید، قبل از تسویه حساب کامل و گرفتن کارت معافیت، میتونید برای گواهینامه رانندگی اقدام کنید.

۴- کسانی که پدر یا مادر آنها شهید، جانباز، اسیر یا جاویدالاثر شده و مشمول قانون ایثارگری میشن، میتونند هم از امتیازاتی که برای ایثارگران هست استفاده کنند و هم مشمول ردیف اول جدول جریمه میشن و ۵۰% هم تخفیف میگیرند.

۵- کسانی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی هستند، ۷۰% تخفیف میگیرند.

۶- کسانی که مبلغ جریمه رو نقد پرداخت میکنند، کارت معافیت میگیرند و کسانی که به صورت اقساط پرداخت میکنند، باید تا آخر سال ۹۷ تسویه کنند ولی اگر یک سوم مبلغ رو بپردازند، میتونند تقاضای کارت معافیت کنند.

طبق گفته مسئولین در این بخش، این پول به حساب درآمدهای عمومی دولت واریز میشه و قرار هست که برای تقویت بنیه دفاعی کشور هزینه بشه. همچنین ۵% از درآمدهای این طرح هم به سازمان فنی و حرفه ای داده میشه تا توی آموزش سربازان وظیفه مصرف کنند.

فرایند اقدام

گام اول : پیش ثبت نام جریمه مشمولان غایب توسط دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰ ) سراسر کشور صورت می گیرد .

گام دوم : تطبیق مدارک ارائه شده با ضوابط،ابلاغیه ها و دستورالعملهای صادره  توسط وظیفه عمومی مستقر در شهرستانها از طریق ارسال پرونده های آنان به معاونت وظیفه عمومی استان صورت می گیرد .

گام سوم : ارسال پیامک واریز وجه جریمه  به مشمولان ، این طرح با سامانه پیامکی  به شماره ۱۱۰۰ از طریق سازمان وظیفه عمومی ناجا صورت می پذیرد .

گام چهارم : مشمولان متقاضی پس از دریافت پیامک سازمان وظیفه عمومی می بایست ظرف مدت  پنج روز  به همان دفتر پلیس +۱۰ که درخواست  آنها در آن ثبت شده ، مراجعه و میزان مبلغ مشخص شده ،شماره حساب، بانک و شناسه واریزی  مورد نظر  و همچنین  فرم تعهد نامه محضری را دریافت نماید.

گام پنجم : ارائه مدارک تکمیل شده از قبیل  تعهدنامه محضری مبنی بر صحت مدرک تحصیلی و فیش واریزی ظرف مدت ۱۰ روز به همان دفتر پلیس +۱۰ و ثبت در سامانه وظیفه عمومی (عدم ارائه مدارک مورد نظر در زمان مقرر به منزله انصراف از درخواست می باشد )

گام ششم : ثبت مدارک تکمیل شده متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام نموده در سامانه وظیفه عمومی و ارسال این سوابق از طریق همان دفتر پلیس +۱۰ به وظیفه عمومی محل سکونت .

گام هفتم : بررسی و تایید مدارک ارسال شده توسط حوزه وظیفه عمومی محل سکونت و ارجاع پرونده به معاونت وظیفه عمومی استان جهت تایید نهایی .

گام هشتم : معرفی به صدور کارت معافیت در مورد پرونده های متقاضیانی که دارای تاییدیه واریز در سامانه می باشند.

گام نهم : صدور کارت هوشمند معافیت از خدمت وظیفه عمومی و ارسال آن به نشانی متقاضیان .

مشاوره سربازی توسط پاسخدون